Fonalak

A színezési folyamat teljesen egyedi, saját receptek alapján történik. A folyamat során nem használunk gépeket, kézzel mozgatjuk a fonalakat, kézzel visszük fel a színezéket. 

De 🙂 

Van egy elektromos motollánk és elektromos gombolyítónk, ezek megkönnyítik a színezés körüli elő- és utómunkákat.

A rövid átmenetes fonalakat motringban festjük, egy-egy szín rövid szakaszon van jelen a fonalon. A rövid szakasz lehet icipici (akár egy pötty) vagy több centi hosszú. Általában úgy festjük ezeket, hogy ne alakulhassanak ki nagy foltok (pooling) az ebből készült darabokon. A végeredmény "zizis" összhatású.

A hosszan átmenetes fonalak esetében a színek lassan, szinte észrevehetetlenül mennek át egymásba, nincsenek éles határok a színek között. Egy fonalon legtöbbször egyszer mennek át egymásba a színek.

A hosszan átmenetes fonal színezése előtt az adott fonalat megkötjük, majd ezt a kötött hurkát festjük be, bontjuk le, gombolyítjuk fel. Készen felgombolyítva találod meg nálunk.

A hosszan átmenetes fonal igazi különlegesség, évek alatt kísérleteztük ki a most használt módszert, de még így is folyamatosan fejlesztjük és változtatjuk.

Azért neveztük el hibridnek, mert a rövid és hosszan átmenetes között van, valahol félúton 🙂

A hosszan átmenetesnél jóval gyorabban változnak a színei, de a rövid átmenetesnél viszont jóval hosszabban szerepel egy-egy szín. A színek többször ismétlődnek, nem feltétlenül szabályosan.

A fonalak egy része Peruból érkezik, a Lolit csak nekünk fonják Olaszországban. A selymek Kínából és Indiából jönnek.

Igyekszünk minél kevésbé.

Amennyire csak lehet, spórolunk a vízzel, ugyanazt a festővizet használjuk fel újra és újra (hiszen a színezés után nem marad festék a vízben, teljesen magába szívja a fonal).

A színezékek nem mérgezők, nem károsak.

Egyéb vegyi anyagként csak citromsavat használunk, ami szintén nem károsítja a környezetet.

Scroll to Top